To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Medicinos seselė pamato, kaip vienuolė verkdama...

Medicinos seselė pamato, kaip vienuolė verkdama išlekia iš gydytojo kabineto. Tada paklausė ji daktaro:
- Kas jai nutiko, daktare?
- nieko baisaus - tik pasakiau, kad ji laukiasi.
- Bet juk tai beveik neįmanoma.
- Gal ir tiesą sakai, bet vaistas nuo žagsėjimo tai geras.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Senstant kraujotakos sistemai, kraujo tiekimas smegenų ląstelėms, neuronams, susilpnėja, todėl neuronai negauna jiems reikalingo deguonies ir gliukozės. Reguliarus sportavimas padidina ...

Vaistinė notra

Vaistinė notra - daugiametis 30-100 cm. aukščio žolinis augalas su šliaužiančiu šakniastiebiu. Notros stiebas stačias, išsilenkusiu pamatu, keturbriaunis, viršutinėje dalyje kartais šakotas, plaukuotas, tamsiai raudonas arba juodai rudas. Nortos lapai priešiniai, pailgai kiaušiniški, širdišku pagrindu, buki, stambiai karbuoti, plaukuoti; žemutiniai lapai 8- 12 cm. ilgio ir 3-5 cm. pločio, ilgakočiai, viršutiniai - mažesni, trumpakočiai; stiebo lapų dažniausiai būna tik 2(3) poros. Žiedai tankiuose menturiuose viršūninių lapų pažastyse; žiedų menturiai palaipsniui stiebo viršūnėje suartėja ir sudaro tankų, varpos pavidalo žiedyną. Vainikėlis purpurinis arba baltas, dvilūpis.

Vaistinė notra žydi birželio-rugsėjo mėnesiais. Vaisius - pailgai kiaušiniškas, tamsiai rudas, šiurkščiu paviršiumi riešutėlis. Dauginasi sėklomis.

Auga šviesiuose mišriuose miškuose, jų aikštelėse, kirtimuose ir pamiškėse, sausose pievose. Mėgsta derlingus, vidutinio drėgnumo kalkingus dirvožemius. Paplitęs visoje respublikoje. Dažnas.

Notra kaip vaistinis augalas buvo žinomas jau senovės egiptiečiams, romėnams ir graikams. Vaistams vartojami notros lapai ir žolė. Žaliava renkama augalui žydint: lapai skinami su lapkočiais, o žolė pjaunama žemiau apatinės sveikų žalių lapų poros. Džiovinama gerai vėdinamoje patalpoje. Išdžiuvusi žolė yra nemalonaus kvapo, aitriai karti. Vartotina dvejus metus.

Žolėje yra apie 15 proc. rauginių medžiagų, dervų, gleivių, eterinio aliejaus, karčiųjų medžiagų, cholino, organinių rūgščių, alkaloidų, mineralinių ir kitų medžiagų.

Vaistinės notros preparatais gydomos kepenų ligos ir geltligė- atskirai ir mišiniuose su
panašaus veikimo žolėmis. Žolės nuoviras gerina virškinimą, reguliuoja vidurius, vartojamas nuo kvėpavimo takų kataro su kosuliu. Iš žolės gaminamas užpilas kojų prakaitavimui mažinti.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai